7
Yes
None
1
Hledej
/sortiment/delikatesy/

Delikatesy

Thumbnail
Čokolády Janek
Čokolády Janek Image

Ručně dělané pralinky a lanýže, různé druhy fantastické čokolády (s chilli, mořskou solí, malinami…) nebo třeba čokoládová lízátka a srdíčka. To jsou výrobky mladé ambiciózní Čokoládovny Janek z Uherského Brodu.

Kvalitní suroviny, zkušenosti, láska k práci a co největší důraz na kvalitu výsledného produktu dělá z pojídání této čokolády nezapomenutelný zážitek. Když káva, tak z vyhlášené rodinné pražírny Coffeespot. Ovoce? Jedině mrazem sušené (lyofilizované) a nesířené – maximum chuti i vitamínu. Chilli? Kvalitní z české farmy! Ořechy? Především pekanové a to v té největší kvalitě! Myšlenka je jednoduchá – žádný z přidaných posypů nesmí ani náznakem podrazit výslednou chuť čokolád.

Vybrané pralinky a lanýže Vám na přání zabalíme do dárkové krabičky.

Čokolády Janek - Bean to Bar
Čokolády Janek - Bean to Bar Image

Vysokoprocentní Bean to Bar čokolády, tmavé z čokoládových bobů a kokosového cukru, s obsahem kakaové sušiny 60 – 100%, a také mléčné čokolády, rovněž z čokoládových bobů, kokosového cukru, kakaového másla a sušeného mléka. Poctivá ruční práce od samotných čokoládových bobů, až po hotovou tabulku čokolády!

Vyzkoušejte nevšední a delikátní kombinaci vysokoprocentní tmavé čokolády s některým vyzrálým sýrem z našeho pultu. Skvěle tyto Bean to Bar čokolády doplňují Weydeland sýry, například 36 měsíční Weydeland Rijck.

Tmavá vysokoprocentní čokoláda s kyselou chuťovou linkou v kombinaci s dobře vyzrálým, chuťově silným, slaným a mírně nasládlým sýrem vytváří ve Vašich ústech chuťovou kombinaci, která Vás nadchne a uchvátí hned po pár soustech. Skutečně nevšední kombinace chutí, které nebude mít nikdy dost!

Spláchnout to můžete douškem kvalitního rumu, který je chuťově ideální k těmto top kvalitním čokoládám. Anebo si ji prostě můžete vychutnat jen tak!

Omáčky a hořčice Pulpamen
Omáčky a hořčice Pulpamen Image

Poctivé delikatesy Pulpamen jsou vyrobeny ze sezónních a regionálních surovin, bez chemie a přídatných látek. Všechny produkty jsou chuťově i barevně výrazné pouze díky kvalitním surovinám, které byly pro jejich výrobu použity.

V našich prodejnách najdete tyto delikatesy Pulpamen:

 

 • omáčka jablko s chilli
 • omáčka karamelizovaná cibule
 • pesto sušená rajčata
 • čatný hruška
 • hořčice pikantní pivní Stout
 • hořčice jablko a křen
 • hořčice medová malá
Italské těstoviny Morelli
Italské těstoviny Morelli Image

Morelli těstoviny jsou rodinným podnikem, založeným roku 1860,
které vyrábí již pátá generace rodiny Morelli, a to sourozenci
Lucia, Antonio a Marco v městečku San Romano v Itálii.

Továrna vyrábí těstoviny podle starých receptur a staré tradice,
jako je kdysi na počátku vyráběli jejich předkové.

Těstoviny jsou vyráběny z tvrdé pšenice – semoliny a obilných
klíčků, což je složka, kterou běžné, komerčně vyráběné těstoviny
neobsahují. Obilné klíčky jsou samým srdcem každého obilného
zrna a obsahují vitamíny A, D a rostlinný protein a dodávají
těstovinám nezapomenutelnou chuť a aroma.
Těstoviny jsou také zcela bez konzervačních látek.

Povrch všech Morelli těstovin je na omak drsný, což značí, že se
nejedná o běžné komerčně vyráběné těstoviny, sušené ve
velkoformátových sušárnách, ale o důmyslně zpracované
produkty té nejvyšší kvality. Jak sami Italové říkají, správná pasta
má mít drsný povrch, aby po nich nestékala omáčka.

V sortimentu Morelli je mnoho druhů těstovin, neochucené, ale
i několik druhů ochucených, například s bazalkou a česnekem,
s limetkou a černým pepřem, s lesními hříbky a mnoho dalších.
K vynikající večeři pak stačí dobrý olivový olej, kousek parmazánu
a špetka soli s pepřem. Vše potřebné najdete na našich prodejních pultech .

Paštiky a pomazánky Čongrády
Paštiky a pomazánky Čongrády Image

Konzervované výrobky Čongrády vycházejí z rodinné receptury a nabízí produkty s vyváženou chutí a hlavně ze skutečného masa – bez lepku a chemie. Maso je konzervováno pouze solí a sterilizací.

Ochutnejte poctivé paštiky a masné výrobky zhotovené pouze z přírodních ingrediencí a lokálních surovin. V nabídce máme tento sortiment:

 

 • tradiční játrová paštika
 • tradiční bůčková paštika
 • škvarková pomazánka
 • paštika z husích jater
 • vepřové maso ve vlastní šťávě
Sušená italská rajčata
Sušená italská rajčata Image

Ručně sbíraná, ručně tříděná, ručně solená a na přímém italském slunci sušená, to jsou rajčata, která můžete najít na pultech našich prodejen. Konzervována hrubou mořskou solí a sušená na volných venkovních sušárnách pod přímým sluncem. Chuťově bezkonkurenční, opravdu vynikající plná chuť, která se nedá srovnávat s běžnou průmyslovou produkcí, vyráběnou ve vekloobjemových sušárnách a dostupnou ve všech supermarketech.

Tato rajčata pocházejí z jihu Itálie, z regionu Puglia, což je krajina bez průmyslových aglomerací, kde má tato tradiční výroba sušených rajčat dlouhou historii.

Rajčata jsou sklízena těsně před samotným sušením, nesklízejí se dlouho předem na sklad, jsou ručně krájená a solená hrubou mořskou solí. Poté se několik dní suší na venkovních sušárnách, na přímém italském sluníčku. Velkou roli v procesu sušení hraje také horký přímořský vzduch.

Rajčata neobsahují žádné chemické konzervanty, žádné stabilizátory a další chemii, jsou konzervovány pouze mořskou solí a v teplotě kolem 5 – 8°C je lze skladovat až dva roky. Mohou se také naložit do olivového oleje, tím se jejich trvanlivost značně prodlouží. Osobně si ale troufáme říci, že Vám dlouho ve spíži nevydrží. Jsou totiž fantastická a sníte je na posezení!

Holandské omáčky k sýrům
Holandské omáčky k sýrům Image

V našem sortimentu najdete tyto vynikající holandské omáčky k sýrům:

 

 • medová s hořčicí a koprem 45ml
 • medová s hořčicí a koprem 190ml
 • brusinková 45ml
 • brusinková 190ml
 • fíková 45ml
Olivový olej z Řecka
Řecké olivy
Řecké sušenky
Řecké sušenky Image

Ručně dělané sušenky se špenátem, olivami, paprikami a slunečnicovým semínkem, o které se nebudete chtít dělit. Chutnají tak, že otevřete sáček, začnete první a skončíte až tou poslední .

Jsou opravdu vynikající. Bez zbytečné chemie a zvýrazňovačů chuti, jednoduché a návykově dobré.

Oříšková másla Šufánek
Oříšková másla Šufánek Image

Jednou z nejoblíbenějších pochoutek v Holandsku je arašídové máslo, holandsky pindakaas.
Častou kombinací, kterou mají rády obzvláště děti, je pindakaas met hagelslag. Tedy plátek bílého holandského chleba s arašídovým máslem a čokoládovou posypkou. A protože jsme sami milovníky arašídového másla, nově jsme jej zařadili do sortimentu. Asi nejznámější arašídové máslo na holandských pultech je Calvé. Jedná se o běžně dostupnou komerční značku, spadající do korporace Unilever. Jejich výrobky nejsou nekvalitní, ale jedná se o běžnou komerční výrobu.
Chtěli jsme na pulty zařadit spíše malého výrobce, který ovšem produkuje nadprůměrnou kvalitu, a tak jsme možná netypicky sáhli po arašídovém másle ŠUFÁNEK, od našeho tuzemského výrobce.
Proč? Zkrátka proto, že nám moc chutná. Obsahuje pouze 100% mletých arašídů a žádné další zbytečnosti.
Žádný palmový olej, žádné emulgátory, jednoduše jen arašídy. V nabídce máme také zajímavou kombinaci arašídů a kokosu a arašídů a čokolády. Zvláště tato varianta je přímo geniální.

Proč se pindakaas (pinda – arašídy, kaas – sýr) jmenuje pindakaas a ne třeba pindaboter, když arašídy přece nemají se sýrem nic společného? Když v roce 1948 chtěla právě společnost Unilever uvést na holandský trh první arašídové máslo pod značkou Calvé, nemohli tento výrobek pojmenovat jako pindaboter, tedy arašídové máslo, jelikož název máslo se smí v Holandsku používat jen k označení skutečného máslo z mléka. Společnost se tedy nechala inspirovat jiným výrobkem na trhu, který také vypadal jinak, než se jmenoval. Jednalo se o játrovou paštiku v alobalu, známou jako játrový sýr. Tak tedy světlo světa spatřila arašídová pomazánka pod názvem pindakaas.

Upozorňujeme zákazníky, že arašídové máslo je prudce návykové a způsobuje dlouhodobou psychickou závislost.
Výrazně se však osvědčilo v boji proti přicházejícím podzimním náladám

Lisované ovocné koláče
Lisované ovocné koláče Image

Sušené lisované fíky s mandlemi, skořicí a anýzem a fantastické lisované meruňky s mandlemi. Žádná chemie, žádný přidaný cukr, čistě přírodní produkt vynikající k sýrům s modrou plísní, ale třeba také jako doplněk kozích a ovčích sýrů. Kombinace slaného plísňového sýru a nasládlých fíků či meruněk je vskutku návyková.

Nově také nabízíme španělské lisované pomerančové koláče, které jsou ještě vyšperkované tmavou belgickou čokoládou. Kombinace španělských pomerančů, meruněk, fíků, datlí a mandlí spolu s tmavou čokoládou je prostě úžasná.

Vyzkoušejte jej například s francouzským Roquefortem. Čokoláda nemá v chuti žádný rušivý tón, naopak, skvěle silnou a výraznou chuť Roquefortu doplňuje. Pomeranče s čokoládou jsou prostě léty osvědčená kombinace a tady spolu navíc s mandlemi, fíky a datlemi dokonale ladí.

Ochutnej a neodoláš!

Čokolády Janek Image
Čokolády Janek
Ručně dělané pralinky a lanýže, různé druhy fantastické čokolády (s chilli, mořskou solí, malinami…) nebo třeba čokoládová lízátka a srdíčka. To jsou výrobky mladé ambiciózní Čokoládovny Janek z Uherského Br... Chci se dozvědět více....
Čokolády Janek - Bean to Bar Image
Čokolády Janek - Bean to Bar
Vysokoprocentní Bean to Bar čokolády, tmavé z čokoládových bobů a kokosového cukru, s obsahem kakaové sušiny 60 – 100%, a také mléčné čokolády, rovněž z čokoládových bobů, kokosového cukru, kakaového másla a s... Chci se dozvědět více....
Omáčky a hořčice Pulpamen Image
Omáčky a hořčice Pulpamen
Poctivé delikatesy Pulpamen jsou vyrobeny ze sezónních a regionálních surovin, bez chemie a přídatných látek. Všechny produkty jsou chuťově i barevně výrazné pouze díky kvalitním surovinám, které byly pro jejich výrob... Chci se dozvědět více....
Italské těstoviny Morelli Image
Italské těstoviny Morelli
Morelli těstoviny jsou rodinným podnikem, založeným roku 1860, které vyrábí již pátá generace rodiny Morelli, a to sourozenci Lucia, Antonio a Marco v městečku San Romano v Itálii. Továrna vyrábí těsto... Chci se dozvědět více....
Paštiky a pomazánky Čongrády Image
Paštiky a pomazánky Čongrády
Konzervované výrobky Čongrády vycházejí z rodinné receptury a nabízí produkty s vyváženou chutí a hlavně ze skutečného masa – bez lepku a chemie. Maso je konzervováno pouze solí a sterilizací. Ochutnejte poctiv... Chci se dozvědět více....
Sušená italská rajčata Image
Sušená italská rajčata
Ručně sbíraná, ručně tříděná, ručně solená a na přímém italském slunci sušená, to jsou rajčata, která můžete najít na pultech našich prodejen. Konzervována hrubou mořskou sol... Chci se dozvědět více....
Holandské omáčky k sýrům Image
Holandské omáčky k sýrům
V našem sortimentu najdete tyto vynikající holandské omáčky k sýrům:   medová s hořčicí a koprem 45ml medová s hořčicí a koprem 190ml brusinková 45ml brusinková 190ml... Chci se dozvědět více....
Řecké sušenky Image
Řecké sušenky
Ručně dělané sušenky se špenátem, olivami, paprikami a slunečnicovým semínkem, o které se nebudete chtít dělit. Chutnají tak, že otevřete sáček, začnete první a skončíte až tou po... Chci se dozvědět více....
Oříšková másla Šufánek Image
Oříšková másla Šufánek
Jednou z nejoblíbenějších pochoutek v Holandsku je arašídové máslo, holandsky pindakaas. Častou kombinací, kterou mají rády obzvláště děti, je pindakaas met hagelslag. Tedy plátek bílého holandského chleba s ara... Chci se dozvědět více....
Lisované ovocné koláče Image
Lisované ovocné koláče
Sušené lisované fíky s mandlemi, skořicí a anýzem a fantastické lisované meruňky s mandlemi. Žádná chemie, žádný přidaný cukr, čistě přírodní produkt vynikající k sýrům s modrou plísní, ale třeba také jako ... Chci se dozvědět více....
2

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.