NERO DI SICILIA – KOZO OVČÍ SÝR V ČERNÉM PEPŘI!

Tradiční sicilský sýr ze směsi pasterovaného kozího a ovčího mléka, obalený v drceném černém pepři s olivovým olejem.

Mléko z maximálně dvou dojení se smíchá, vysráží srážedlem z jehněčích žaludků, vzniklá sýřenina se dohřívá, následně se sýrové těsto nacpe do forem, vylisují se jednotlivé bochníky, ty se nasucho solí (vtírá se do jejich povrchu sůl), potom zrají cca. 60 dnů, kdy se v určité části jejich zrání potírají směsí drceného černého pepře a extra panenského olivového oleje až vznikne finální produkt, tedy polotvrdý/ polo vyzrálý sýr v černém pepři. Všechny tyto postupy jsou čistě ruční práce, která se neobejde bez lidských rukou.

Díky tady tomu všemu je tento sýrový kousek doslova chuťovou fantazií, která Vás chytne, vtáhne a už nepustí! Vskutku výtečný sýr, který si Vás naprosto získá. Tak delikátní kozí/ ovčí sýr jsem již dlouho nechutnal. Holandská kozí gouda je skvělá, všichni ji známe, jemná, nesmrdí kozinou, výborná, super. Ovčí také, skvělá jemně delikátní chuť, mix mléka kozí-ovčí, ano, také skvělý sýr. Francouzské kozí a ovčí sýry jsou také výtečné, výraznější, smradlavější, ale přesto výborné. Nero di Sicilia je ale něčím jiné, delikátnější, unikátnější, žravější, voňavější, zkrátka absolutně úžasné.

Drcený černý pepř dodává sýru krásně voňavé aroma, rozvíjí jeho chuť o další úroveň a dodává sýru punc jedinečnosti. Výborná je kombinace tohoto sýrového kousku se sušeným masem, s plátky prosciutta nebo sušené vepřové panenky. Skvěle jej doplňuje také sladké ovoce, hrozny, hrušky, fíky nebo třeba mangové chutney. Tedy za předpokladu, že jej nekonzumujete i s pepřovou krustou, v tom případě je lepší nic nekombinovat, jelikož chuť pepře je hodně výrazná a rušila by cokoliv dalšího. Sklenička sladšího bílého vína a nebo jemnějšího červeného a máte krásný sobotní večer jak z biografu. Zastavte se ochutnat!

#formaggionerodisicilia #nerodisicilia #formaggioitaliano #pepenero #syrybabice #syryzbabic #ochutnejaneodolas #syryzitalie #sicilskesyry #kozoovcisyr #syrvcernempepri #vinoknezihora

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.