BLOKDIJCKER JUBILEUMKAAS – TO JE SÝR KE 120. VÝROČÍ!

Blokdijcker jubileumkaas je sýr, který spatřil světlo světa v roce 2018, jako prémiový sýr k oslavě 120. výročí producenta holandských sýrů. Jedná se o perfektně vyzrálou kravskou goudu z provincie Noord-Holland, z pasterovaného mléka holštýnského skotu, která zraje poctivých 36 měsíců k dokonalé chuti a drobivé struktuře.

Po chuťové stránce je to sýrová pecka! Na první sousto jde poznat, že to není jen tak ledajaká gouda. Každé sousto Vám totiž v ústech přímo exploduje. Sýr je velmi výrazný, chuťově silný a přesto není tak slaný, jako třeba jiné sýrové kousky. To je způsobeno právě provincií Noord-Holland, kdy snad téměř každý sýr s tímto původem je mimo všechno ostatní ještě mírně nasládlý a delikátně krémový. To je vlastnost, která výraznou a slanou chuť mírně uhladí, ale rozhodně to není na škodu, právě naopak, dodává to těmto sýrům nezaměnitelné chuťové vlastnosti. 

Výborná je tato gouda se sladším bílým vínem, tmavou vysokoprocentní čokoládou a nebo třeba tenkými plátky dobrého prosciutta. No a v kombinaci s dobrým rumem také neuděláte krok vedle. Konec konců, s dobrým rumem nelze udělat nikdy krok vedle 

Vskutku vynikající sýr, který si rozhodně zaslouží Vaši pozornost. 

Zastavte se ochutnat!

#blokdijckerkaas #blokdijckerjubileumkaas #noordholland #topsyr#lutjewinkelkaas #vankoetotkaas #brokkelkaas #prestarlagouda#36mesicugouda #syrybabice #syryzbabic #ochutnejaneodolas#syrybabicechutnajinejvice #tonejlepsizholandska #holandskesyry#manacasextraanejo

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.