OUD PROOSDIJ ANEB PARMAZÁN Z BABIC!

Proosdij kaas a nebo jak říkají naši zákazníci „parmazán z Babic“ je nejprodávanějším vyzrálým sýrem na našich pultech. Dá se totiž skvěle použít nejen v sýrovém bufetu, ale také v teplé kuchyni, jako levnější varianta italského parmigiana.

S nejrůznějšími těstovinami chutná vskutku skvěle. Nejedná se totiž o klasickou holandskou goudu, která se dle mého názoru prostě k těstovinám nehodí, ale o sýr s italským nádechem. Vyrábí se také podobně jako parmazán z dohřívané sýřeniny, díky tomu má také podobně drobivou a lámavou strukturu. Spektrum využití je tudíž velmi široké, stejně jako je tomu u italského reggiana, a tak s ním můžete obohatit třeba nejrůznější těstoviny, polévky, gratinované brambory, pesta, zkrátka jeho využití je vskutku široké. Nemá tak výraznou chuť jakou klasická holandská gouda a to je ta vlastnost, která jej dovoluje použít v teplé kuchyni, třeba právě místo klasického parmazánu.

Jinak je Oud Proosdij sýr, který se vyrábí a produkuje napříč celým Holandskem, vyrábí se z pasterovaného a neodtučněného kravského mléka výhradně holandských dojnic. Sýrů v podobném duchu je v Holandsku celá řada, různí producenti vyrábějí a prodávají sýry pod svojí originální značkou, ale v podstatě se jedná o proosdij kaas, jen má třeba trochu odlišné podmínky zrání, jinou zralost, jiný polep bochníku, nižší obsah tuku, těch odlišností může být více. Společné jsou však vždy dva znaky.

Proosdij se vyrábí ve formě koláčů o hmotnosti přibližně 7 – 8 kg a koláč má kulaté jen horní dva rohy, ty spodní jsou řekněme „hranaté nebo hranatější“, zkrátka nejsou zakulacené, jako je tomu u běžných bochníků nejrůznějších holandských sýrů.

Chuťově je proosdij silný a delikátní sýr, ale není tak výrazný, jako jsou klasické staré a nebo přestárlé goudy. Ano, ona to také gouda fakticky není. Osobně mi tento sýr nejvíce chutná v kombinaci s vyzrálou šunkou nebo podobnou sušenou uzeninou a bílým polosladkým vínem. Pár soust a doušků a máte krásný sobotní večer!

Mimochodem, kdyby to někoho zajímalo, tak proosdij na obrázku je excelentně vyzrálý, zhruba 20 měsíců starý exemplář. Vykrájel se za jedno degustační odpoledne. Aby také ne, chutnal neuvěřitelně, až mi bylo líto se jej vůbec zbavovat. Čest jeho památce, nikdy nezapomeneme! 🙂

#oudproosdij #proosdijkaas #oudekaas #parmazanzbabic #syrybabice#syryzbabic #syrybabicechutnajinejvice #topsyr #holandskesyry#ochutnejaneodolas #tonejlepsizholandska #iamproosdijlover

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.