KOFFIE KAAS – TO JE SÝR S VŮNÍ KÁVY!

Sýr a káva, netradiční spojení, které ale překvapivě funguje! Barista koffie kaas je nevšední belgický sýr z pasterovaného kravského mléka, který má v řezu uprostřed koláče kávovou linku a určitou dobu svého zrání je navíc povrch tohoto sýru omýván silným kávovým výluhem, což tomuto netradičnímu kousku dodává nezaměnitelnou chuť a aroma.

A jak tedy koffie kaas chutná? Skvěle, silná a hodně smetanově krémová chuť sýru je lehce a nenásilně doplněna typickou kávovou chutí. Linka uprostřed je tvořena malými krystalky kávy, do kterých když kousnete, tak se Vám v ústech krásně rozvine příjemná kávová chuť. Sýr má měkkou a kompaktní strukturu, nejedná se o tvrdý sýr, který by dlouze zrál, ale jeho chuť je přesto poměrně výrazná.

Byť je sýr chuťově výrazný a aromatický, sklenka suchého bílého vína jej přece jen skvěle doplňuje a celý chuťový zážitek posouvá ještě o kousek dále. Můžete vyzkoušet třeba zrovna rulandu šedou z alsaského vinařství Bestheim, která je i sama o sobě neuvěřitelná.

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.