BASTARDO DEL GRAPPA BY LUIGI GUFFANTI

Bastardo del Grappa je výtečný italský sýr, vyráběný již od pradávna v horské oblasti kolem pohoří Grappa, které najdeme na severu Itálie, v oblasti Veneto.

Dříve se dost často vyráběl ze směsi kravského, ovčího a kozího mléka, dnes je produkován převážně z mléka kravského. To mu však nic neubírá na jeho delikátní a nevšední chuti. Nám se podařilo tento tříkilový kousek s přírodní zrající kůrkou ulovit od jednoho z nejlepších producentů sýrů v Itáliim a tím je Luigi Guffanti. 

Luigi Guffanti začal svou historii psát na konci 19. století, konkrétně v roce 1876, a dnes tato společnost patří k těm nejlepším producentům sýrů v celé Itálii. Sýry nevyrábějí, ale vykupují již vyrobené od malých producentů a nový život a charakter jim vdechnou díky zrání v podzemních sklepeních, která mají specifickou vlhkost a teplotu. To dělá sýry od tohoto producenta tak unikátními a máte-li možnost ochutnat cokoliv od Luigi Guffanti, neváhejte, rozhodně to stojí za to!

Bastardo má název odvozen od slova bastard, tedy míšenec, kříženec. Původ lze hledat v historii a nejčastěji se objevují 2 vysvětlení. Dost často se tento sýr vyráběl z dvojího dojení, večerního a ranního, tudíž ze směsi kravského mléka a odtud tedy bastard, a druhá teorie vzniku tohoto názvu je taková, že pastevci (farmáři) měli mimo několika krav, také kozy a ovce. Když na začátku podzimu již nebylo dostatek pastvy a dobytek měl nižší dojivost, nevyráběli již zvláště kozí, zvláště ovčí a zvláště kravské sýry, protože měli málo mléka, ale nadojené kravské, kozí a ovčí mléko spojili a z této směsi následně vyráběli sýry. Ať tak či onak, sýr je to vskutku povedený!

Byť je Bastardo vyrobeno čistě z kravského mléka, to naše šestiměsíční má silnou a hodně výraznou chuť, až má člověk pocit, že má v ústech ovčí sýr. K smrti nenávidím pojem „má to takové oříškové aroma“, ale toto je vskutku první sýr, u kterého bych si troufl říci, že v jeho chuti jsou oříšky skutečně cítit. Navinulé, řekněme až mírně nasmrádlé aroma potom dodává chuti celkový silný výraz a ten správný říz. Výborná je k tomuto sýru sklenka výraznějšího suchého bílého vína, ale skvěle jej doplňuje také těžší červené víno.

Chuťově jej lze kombinovat s oříšky, čerstvým sladkým ovocem, sušenými meruňkami a nebo třeba nějakou sladkou fíkovou konfiturou. Výrazná chuť sýru je příjemně doplněna a uhlazena sladkou chutí fíkové omáčky nebo čerstvých sladkých fíků. Vskutku delikátní kombinace!

#bastardodelgrappa #luigiguffanti1876 #luigiguffanti #italskesyry#syrybabice #syryzbabic #milujemesyry #ochutnejaneodolas #bestheim#italiaansekaas

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.