GOUDA S VLAŠSKÝMI OŘÍŠKY – GOUDA No. 1!

Gouda s vlašskými ořechy je již tradičně jedním z nejprodávanějších ochucených sýrů na našich pultech. Tato farmářská z nepasterovaného kravského mléka však asi nebude to pravé ořechové pro každého. Má totiž netypickou a dalo by se říci, že i nekomerční chuť, kde hraje prim právě surové nepasterované mléko, které dodává sýru nevšední a velmi zajímavou chuť.

Gouda má totiž právě díky tepelně neošetřenému mléku mírně zapáchající aroma, jemně navinulou chuť a řečeno slovem laika takovou „sušší“ strukturu, než klasická oříšková gouda. A to mě právě na tomto sýru značně baví. Výraznější chuť, mírně „smrduté“ aroma a na hrubo nasekané vlašské oříšky, dělají tento sýr značně odlišným od běžné produkce. Výborná je tato gouda jen tak se sklenkou jemnějšího bílého anebo růžového vína. Třeba právě z klášterních sklepů na Velehradě, které právě objevujeme, degustujeme a chutnáme a brzo jej budete moci najít i na našich pultech.

Zastavte se někdy ochutnat!

 

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.