CAMEMBERT A GORGONZOLA, TO JE CAMBOZOLA!

Cambozola, to je geniální sýrařský kousek, který spatřil světlo světa v roce 1980 u našich západních sousedů, konkrétně v Německu. Cambozola tak trochu klame tělem, leckdo by řekl, že je to fantastický francouzský sýr, ale není tomu tak. Francie a také Itálie byla hlavní inspirací při vzniku, ale sýr je to vskutku ryze německý. Spojuje v sobě delikátně jemný, krémový a tučný sýr francouzského typu, s bílou plísní na povrchu a příjemně nasládlou italskou gorgonzolu s jemně štiplavou vnitřní modrou plísní. A to je podstata celé cambozoly.

Je to jednoduše řečeno dvouplísňový sýr, vyroben z pasterovaného kravského mléka, se 70% tuku v sušině, který je zaočkovaný dvojí plísní, bílou na povrchu Penicillium camemberti a modrou uvnitř Penicillium roqueforti. V některých zemích lze tento sýr najít také pod názvem blue brie, třeba v Anglii anebo v Americe. Díky vysokému obsahu tuku v sušině je sýr fantasticky krémový, téměř až máslový a vnitřní modrá plíseň mu dodává vskutku nevšední a delikátní chuť. Když ke kousku cambozoly přičichnete, cítíte klasickou vůni francouzského brie nebo camembertu, zkrátka mokrou a zapařenou slámu, přecházející až do mírně čpavkového nádechu, leckdo by možná řekl, že cítí žampiony. Zkrátka vůně, které milovníci zrajících sýrů nemají nikdy dost!

Cambozolu si nejlépe vychutnáte se skleničkou sladšího bílého vína. Třeba právě z té již zmiňované a inspirativní Francie, z alsaského vinařství Bestheim. Pár křehkých máslových krekrů, kousek cambozoly a slza bílého vína, najednou máte originální a nevšední pohoštění pro večerní posezení s přáteli.

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.