PIAVE – MALÝ KOUSEK ITÁLIE PRO KAŽDÉHO Z NÁS!

Údolí řeky Piavy, region Veneto, provincie Belluno. Ano, jsme na severu Itálie, země výborného jídla, pití, módy, fotbalu a fantastických sýrů. Jedním z nich je právě Piave, sýr, který se vyrábí již nespočet let právě v údolí řeky Piavy. Za fantastickou chuť Piave může hlavně horská příroda a v dnešní době již i precizní výrobní proces. Právě italské Dolomity, horský masiv s křišťálově čistou přírodou, kde kravičky spásají trávu se směsí nejrůznějších alpských bylin, které dokáží vegetovat i ve vyšších nadmořských výškách, mohou za výslednou chuť tohoto velmi zajímavého a nevšedního sýru. Ten je vyráběn z pasterovaného kravského mléka a podle délky zrání je produkován v několika verzích.

– Piave Fresco (modrá nálepka) – zraje 20 až 60 dnů

– Piave Mezzano (modrá nálepka) – zraje 61 až 180 dnů

– Piave Vecchio (modrá nálepka) – zraje nejméně 6 měsíců a více

– Piave Vecchio Selezione Oro (červená nálepka) – zraje nejméně 12 měsíců a více

– Piave Vecchio Riserva (tmavě hnědá nebo černá nálepka) – zraje nejméně 18 měsíců a více

Piave se vyrábí z mléka kraviček, které se historicky chovaly a chovají v krajině kolem již zmiňované řeky Piavy. Mléko musí mít původ výhradně z regionu Belluno a dojnice jsou krmeny jak volně na pastvinách, kde spásají čerstvou trávu, tak je dovoleno je dokrmovat siláží, senem, obilovinami nebo třeba kukuřicí. Což třeba u Parmigiana Reggiana nelze. Tam je podmínkou, že dojnice jsou krmeny čerstvou trávou na pastvinách a nebo čistým senem.

Chuť Piave je silná, výrazná, ale nepříliš slaná. Mladší verze jsou jemnější, zralejší se chuťově malinko podobají sýru Parmigiano Reggiano (méně vyzrálému), ale nejsou tak výrazné. Struktura je závislá na stáří sýru, mladší verze jsou v řezu kompaktní, vyzrálé pak mají drobivou strukturu.

Sýr je vynikající jak v sýrovém bufetu se sklenkou dobrého vína a plátky Prosciutta, tak jej také plně využijete v kuchyni. Dá se říci, že všude tam, kde lze použít právě již zmiňované Parmigiano Reggiano. V současných parných dnech, kdy má člověk chuť na něco lehčího a stravitelnějšího, je výborná kombinace s těstovinami. Kvalitní pasta, bazalkové nebo pistáciové pesto, olivový olej, sůl, pepř a hoblinky dobře vyzrálého Piave. Nemusí to být pokaždé Reggiano nebo Padano, i s Piave vykouzlíte všem úsměv na tváři. Dobrou chuť!

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.