V sobotu 9.6. se na Vás těšíme na GASTROFESTU ve Starém Městě. Máme pro Vás připraveny italské a španělské sýry, grilované italské provolone s medovou omáčkou, sušené fíky, datle, meruňky, oříšky, mandle a řadu dalších dobrůtek.
Zastavte se ochutnat!

Kdo z vás by nechtěl vyrazit na CESTU KOLEM SVĚTA? Poznat jinou kulturu, mentalitu, gastronomii… Budete mít šanci! A nemusíte přitom cestovat daleko. Na GASTRO FESTu, který se uskuteční v sobotu 9. června ve Starém Městě v zahradě KOVOZOO, nahlédnete pod pokličku sousedům z Německa nebo Slovenska, ochutnáte lahůdky z Francie, Indie, Španělska nebo Itálie, hamburgery a steaky z Ameriky, ďábelské speciality z Mexika a nasát můžete i slunečnou atmosféru Havaje.

U Slováků ochutnáte poctivé brynzové halušky, Tatranský čaj nebo Spišskou borovičku, bača vám naservíruje ovčí sýry a jiné farmářské produkty, vše v typickém slovenském stylu. U sousedů v Německu se ocitnete uprostřed bujarého Oktoberfestu – nouze nebude o hezké holky, preclíky, klobásy ani německou polku. O stylové německé menu se postará restaurace Club No6.

Španělsko – to je moře, slunce, ryby, spousta zeleniny, temperament a nekonečná svoboda. V tom duchu vaše chuťové buňky naladí voňavá paella, španělská bramborová omeleta nebo typické Gaspacho.

Amerika – to jsou hotdogy, burgery, grilovaná vepřová žebírka i arašídová zmrzlina nebo borůvkový cheesecake – to vše made in Beef & Beer z Uh.Hradiště, Steak & Burger Bar Prostějov nebo Solek’s food Foodtruck.

Na mexickou vlnu vás přeladí restaurace Dock House z Prahy, která vám naservíruje kuřecí Quesadillu, hovězí Chilli con carne, kukuřičné Tacos nebo pikantní mexickou fazolovou polévku. Žízeň luxusně zaženete míchaným drinkem na Havaji, kde vás čeká bezbřehá barbecue party. Restaurace Sportpark Rybníček vás pozve na skok do Asie – gejša vás naučí, jak správně jíst hůlkami a připije si s vámi sklenkou saké. Ve Francii ochutnáte nejen typickou francouzskou specialitu – šneky ze šnečí Barkona Snails, ale také pověstné Waffle. Kdo má rád kořeněné jídla, neměl by vynechat stanoviště kterou bude reprezentovat Srí Lanka – Indian restaurant Zlín. Ochutnáte zde například pokrmy Chicken Tikka Masala nebo Vindallo Chicken.

A jak se říká, všude dobře, doma nejlíp. A proto nesmí chybět ani gastronomie „echt“ moravská. O lahodný požitek z vinného moku se postarají Galerie slováckých vín, VÍNO ZLOMEK & VÁVRA , GRMOLEC – rodinné vinařství, Vinařství Štěpán Maňák a VÍNO Blatel.
Vymazlenou šunkovou kýtu Bohemia vám nabídne Restaurace U Janků– je filírovaná, uzená a navrch medová, na pivu pečená …a naservírují vám ji se staročeskou vejmrdou. Okoštovat můžete také slovanskou cmundu s mladým kravským sýrem nebo škvarkovou pomazánku s trhaným vepřovým masem. No a protože jsme ve Starém Městě – a Staroměšťákům tu neřeknou jinak než Bálešáci – omrknout můžete i původní postup pečení moravských bálešů. Ostatně, vonět tu budou nejen ony, ale také patenty, škvarkové pagáče nebo cibulové placky. A aby všechno bylo autentické a jak se na Moravu sluší a patří, tyto slovácké pokrmy budou připravovány na „kamnech našich babiček“. Obsluha bude v tradičních krojích a také vám tu zahrají na housle, fujaru nebo harmoniku.

A protože k jídlu patří zábava, nebude chybět ani doprovodný program – country kapela LOFOŠI, kapela SORY, lekce tance, bubnování, thajské masáže, SelfieBot a další. Milovníci latinskoamerických tanců se můžou těšit na Salsa večer s DJ Maximenkem! Dětskou zónu najdete u lodi Naděje, kde budou námořníci připravovat čerstvé ryby. Piráti si pro děti přichystali spoustu zábavy, v kuchařské dílničce si samy připraví oblíbenou specialitu, na hřišti se dosyta vyřádí a pro zájemce je připraveno i malování na obličej. Navštívit můžete maják Šrotík, jakož i celý krásný areál – jedinou Kovozoo v Evropě, vyhlídkové lávky nebo letoun L610.

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.