OUD DORDT – NA POČEST MĚSTA DORDRECHT!

Oud Dordt je delikátně vyzrálá gouda, která je pojmenována podle holandského města Dordrecht, ležícího v provincii Zuid-Holland (Jižní Holandsko). Zraje přibližně 12 měsíců a zaujme Vás na první sousto svojí neobvyklou krémovitostí. Přestože je sýr vyzrálejší a chuťově výraznější, není příliš slaný, jako to bývá u podobných sýrů běžné. V chuti převažuje hlavně nasládlá a krémovitá linka, doplněna takovou příjemně jiskrnou, až jadrnou chutí. Opravdu výborná gouda, která se hned na první sousto liší od svých známějších kousků typu Old Amsterdam, De Rotterdamsche Oude, Beemster Vlaskaas a mnoho a mnoho dalších.


Struktura sýru je krásně vláčná s drobnými krystalkami soli. Nedrobí se, jednoduše se krájí a porcuje. Dovedu si k tomuto sýru představit také dobře vyzrálé prosciutto. Tím, že sýr není tak chuťově výrazný, kombinace s chuťově naopak výraznou uzeninou je vskutku geniální. Navíc sklenka sladšího bílého vína a máme tu ideální kombinaci na dlouhé letní večery! 

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.