REMBRANDT KAAS – UMĚNÍ NEJEN NA PLÁTNĚ

Tak jako tisíci tahy štětce dokázal Rembrandt vytvořit svá nezapomenutelná umělecká díla, tak v rukách sýrařských mistrů vznikl stejnojmenný sýr, vzdávající hold tomuto umělci.

Rembrandt Harmenszoon van Rijn byl holandský malíř a grafik, jeden z nejvýznamnějších představitelů evropského baroka, který svá umělecká díla tvořil v průběhu 17. století. Díla tohoto malíře vlastní galerie po celém světě, ale největší kolekci Rembrandtových děl vlastní Rijksmuseum v Amsterdamu. Navštívíte-li někdy Amsterdam a zajímáte-li se o světové umění, nezapomeňte na toto holandské národní muzeum. Je to jako být v Paříži a nenavštívit Louvre, přímo skandál!

Rembrandt kaas je 12 měsíců vyzrálá gouda jemné drobivé struktury, delikátní, krémové a výrazné chuti, vyrobena z pasterovaného mléka holandských kraviček. Chuť tohoto sýrové kousku je z prvopočátku spíše jemná a nepříliš výrazná, do silných chuťových tónů však tento sýr přechází až postupně a každé sousto je zajímavější a zajímavější.

Dá se říci, že se nejedná zrovna o sýr s komerční chutí, kdy Vám hned první sousto v ústech přímo exploduje. Ne ne, kdepak, Rembrandt kaas je rafinovaný a jedno sousto rozhodně nestačí! Výborná je kombinace se sladším bílým vínem, třeba z alsaského vinařství Bestheim. Fantastické víno s kouskem dokonalého sýra, co více si ještě přát? Snad jen chvíli klidu a pohody, aby si tuto kombinaci mohl člověk dokonale užít.

Ta nejkrásnější umělecká díla totiž často vznikají …, ale o tom třeba zase někdy příště!

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.