ARAŠÍDOVÉ MÁSLO ŠUFÁNEK – PINDAKAAS PO ČESKU

Jednou z nejoblíbenějších pochoutek v Holandsku je arašídové máslo, holandsky pindakaas. Častou kombinací, kterou mají rády obzvláště děti je pindakaas met hagelslag. Tedy plátek bílého holandského chleba s arašídovým máslem a čokoládovou posypkou. A protože jsme sami milovníky arašídového másla, nově jsme jej zařadili do sortimentu.

Asi nejznámějším arašídovým máslem na holandských pultech je Calvé. Jedná se o běžně dostupnou komerční značku, spadající do korporace Unilever. Jejich výrobky nejsou nekvalitní, ale jedná se o běžnou komerční výrobu. Chtěli jsme na pulty zařadit spíše malého výrobce, který ovšem produkuje nadprůměrnou kvalitu, a tak jsme možná netypicky sáhli po arašídovém másle ŠUFÁNEK od našeho tuzemského výrobce. Proč? Zkrátka proto, že nám moc chutná. Obsahuje pouze 100% mletých arašídů a žádné další zbytečnosti. Žádný palmový olej, žádné emulgátory, jednoduše jen arašídy. V nabídce máme také zajímavou kombinaci arašídů a kokosu a arašídů a čokolády. Zvláště tato varianta je přímo geniální.

Proč se pindakaas (pinda – arašídy, kaas – sýr) jmenuje pindakaas a ne třeba pindaboter, když arašídy přece nemají se sýrem nic společného? Když v roce 1948 chtěla právě společnost Unilever uvést na holandský trh první arašídové máslo pod značkou Calvé, nemohli tento výrobek pojmenovat jako pindaboter, tedy arašídové máslo, jelikož název máslo se smí v Holandsku používat jen k označení skutečného máslo z mléka. Společnost se tedy nechala inspirovat jiným výrobkem na trhu, který také vypadal jinak, než se jmenoval. Jednalo se o játrovou paštiku v alobalu, známou jako játrový sýr. Tak tedy světlo světa spatřila arašídová pomazánka pod názvem pindakaas.

Upozorňujeme zákazníky, že arašídové máslo je prudce návykové a způsobuje dlouhodobou psychickou závislost. Výrazně se však osvědčilo v boji proti přicházejícím podzimním náladám .

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.