HUHU CHILLI OMÁČKY – OSTRÉ JAKO BŘITVA!

Jedna z pálivých novinek na našich pultech, která se jako doplněk hodí nejen k sýrům. Meruňková, švestková a rajčatová, to jsou tři varianty studených omáček, které jsou malinkato přiostřeny papričkou Bhut Jolokia s více jak 1.000.000 SHU. Každá omáčka má variantu hot (1% papričky) a extra hot (5% papričky).

Omáčky jsou vyráběny z poctivých surovin, bez chemie, dochucovadel a konzervačních látek a na jejich chuti je to také znát. Skutečně totiž nechutnají tak nějak „uměle“. Osobně mě nejvíce zaujala švestková omáčka, od které by někdo čekal explozi chutě při každém soustu. Omyl, je pěkně rafinovaná! Jemná, nepříliš sladká, nepříliš výrazná, taková příjemná, delikátní, nasládlá a skvěle doplňující dobrý steak, palačinku, dobrý kozí sýr. A pak to přijde, bum, exploze, výbuch, erupce, oheň! Sakra, dyť je tam toho jen 1%! V ústech cítíte teplo, hodně tepla, které pozvolna ustupuje a není to vůbec nepříjemné a špatné. Nemáte akutní touhu se napít, máte chuť na další sousto. Alespoň takový je můj zážitek s touto zajímavou švestkovou omáčkou. Variantu extra hot jsem nezkoušel a zatím to ani nemám v úmyslu. Chybí mi odvaha, i když, kdo se bojí … 

Vynikající je také rajčatová omáčka se slanými krekry a určitě si ostudu neudělá ani u dobře propečeného, krvavého steaku. Napadla mě třeba taková palačinka s kozím tvarohem a švestkovou HuHu chilli omáčkou, zredukovanou s portským vínem. A nebo třeba tvarohové kuličky, s meruňkovým HuHu chilli přelivem a přepuštěným máslem. Fantazii se meze nekladou. Dobrou chuť .

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.