GORGONZOLA DOLCE LA CASERA – TO NEJLEPŠÍ Z ITÁLIE!

Gorgonzola Dolce La Casera je skvostný sýrový kousek od malého producenta sýrů v severní Itálii, v oblasti Piemonte. La Casera není typickým výrobcem sýrů, sýry nevyrábějí, ale nechávají je u sebe vyzrát a nesou tak označení „affinatore di formaggi“, tedy něco jako rafinerie sýrů. Jak říká samotný majitel Eros Buratti, který tento podnik převzal po svém otci a vybudoval tak z malé lokální sýrárny jednoho z nejlepších „affineurs“ v Itálii, tak někdo dá sýrům život, to je ten, co je vyrobí, a někdo jim musí dát duši, a to jsou právě ti, kteří je nechají zrát za určitých podmínek, dle určitých chuťových a jiných požadavků.

La Casera tedy kupuje sýry od malých producentů a farmářů v oblasti Piemonte a nechává je vyzrát ve svých sklepeních, které jsou k tomu uzpůsobeny. Tato sklepení vybudoval taktéž Eros, a to postupně, za posledních asi 20 let, kdy společnost prošla pod jeho vedením největším rozvojem. Všechny sýry tohoto producenta spojuje kvalita a celou řadu z nich potom také řemeslné zpracování jako za starých časů, jelikož se jedná většinou o sýry malých lokálních výrobců.

Sám za sebe mohu jednoznačně říci, že tato gorgonzola je suverénně nejkvalitnější a chuťově také nejlepší, jakou jsme kdy měli na pultech. Chuťově se nedá srovnat s žádnou běžnou komerčně vyráběnou konkurencí. Tu delikátně jemnou, smetanovou a krémovou chuť si člověk zamiluje na první sousto. Navíc je tato gorgonzola perfektně vyzrálá, takže je měkká a krémová snad jako nějaký řecký jogurt. Zkrátka, máte-li rádi sýry s modrou plísní, tato gorgonzola si Vás naprosto získá.

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.