BIOSTEE – BIO SÝRY KŘIŠŤÁLOVÉ CHUTI

BioStee Rauwdouwer a Eeuwige vrijgezel jsou sýry vyráběny z mléka biologického chovu kraviček v provincii Zuid-Holland (Jižní Holandsko). Mají poněkud komplikované názvy, ale člověk si je zamiluje na první sousto. K výrobě je použito rostlinného srážedla, a sýry tak mohou konzumovat také vegetariáni. Nás tyto sýry zaujaly svou čistou a delikátní chutí. Od běžné produkce se liší právě svou smetanově krémovou, jemnou a uhlazenou chutí, kterou skvěle doplňují bylinky. Zásadní vliv na výslednou chuť sýra má základní surovina, a tou je mléko. BioStee sýry jsou vyráběny z mléka dojnic, které jsou krmeny volně na jetelové pastvě, žitem, pšenicí nebo kukuřicí. Díky tomu dávají vysoce kvalitní mléko, jehož hodnoty se následně promítají v kvalitě vyrobených sýrů.

Rauwdouwer (v překladu to znamená něco jako rváč nebo rabiát) je bio sýr se zajímavou kombinací červené papriky, cibule a petrželky. Chuťově je silný, krémový a vkusně doplněný směsí zmiňovaných bylinek, které jeho chuť skutečně jen dotvářejí. Tou hlavní chuťovou linkou je smetanově tučný, krémový a poctivě vyrobený sýr.

Eeuwige vrijgezel je sýrový kousek, jenž zaujme již svým názvem. „Věčný mládenec“, tak by se dal název přeložit. Pojmenován je tak proto, že obsahuje česnek a bazalku. Vůně česneku funguje zřejmě na upíry, v případě hledání životního partnera se statisticky příliš neosvědčila. Každopádně ať tak, či onak, sýr je chuťově výborný, silný, smetanově krémový a příjemně česnekový. Bazalka jen jemně dotváří celkový chuťový dojem, není vůbec výrazná, přesto v kombinaci s česnekem příjemná.

Nás tyto sýrové kousky velmi zaujaly a další bratříčci z rodiny BioStee budou následovat. Těšit se můžete třeba na fantastickou lanýžovou goudu. Zastavte se někdy ochutnat!

Martin Jurena

jednatel společnosti

info@syrybabice.cz

+420 777 755 810

Prodejna Babice:

Babice 294, 687 03

Babice u Uherského Hradiště

+420 774 742 609

Prodejna Veselí nad Moravou:

Chaloupky 140, 698 01

Veselí nad Moravou

+420 773 957 614

Jakékoli užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií, je bez souhlasu majitele Sýry Babice, s.r.o. zakázáno.